PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ

Stráž – Nová Ves - Brloh 7:0 (5:0) muži

Branky : Mikuláštík 3, Běhal 3, vlastní

Rozhodčí : Saidl – Devera, Náprava

Sestava : Rychlý – Podsclan, Kozel, Eger, Zvára – Přílepek D., Kalvas (c), Sivok, Labuť – Mikuláštík, Běhal

Střídali : Čurda, Dvořák, Melichar

Sobotní odpoledne se odehrálo na strážském hřišti další přátelské utkání v rámci letního soustředění. Tentokráte jsme si pozvali tým z OP Českého Krumlova, a sice FK Nová Ves – Brloh. O tom, jak se utkání bude vyvíjet bylo rozhodnuto už po třech minutách hry, kdy jsme ze tří útočných akcí pokaždé zacílili přesně. První branku vstřelil Vlastimil Mikuláštík, druhou si soupeř dal sám a třetí vsítil Radoslav Běhal. Stav utkání ve 3. minutě – 3:0. I nadále jsme se snažili soupeře napadat, držet balon na svých kopačkách a postupnou kombinací jej rozebrat. Vytvořili jsme si dalších několik šancí ke skórování, ale trefili jsme se už „jen“ dvakrát. Jmenovitě opět Mikuláštík s Běhalem. Do kabin jsme tedy šli za stavu 5:0.

Do druhého poločasu jsme trochu přeskupili některé posty a vystřídali. Soupeře jsme i nadále do vážnějších situací nepouštěli, naopak jsme jejich obranu neustále atakovali a vytvářeli si nebezpečné situace k zakončení. Avšak i díky naší netrpělivosti a zbrklému řešení jsme jich proměnili po hříchu málo. Po jedné brance si připsali opět Běhal s Mikuláštíkem, kteří oba tak zkompletovali hattrick. Radoslav Běhal se tedy za náš tým prosadil poprvé od svého příchodu a hned třikrát – což jistě ocení náš pokladník ????. Svou premiéru za strážský tým si odbyl také 16-letý dorostenec Šimon Melichar, který ukázal svůj potenciál a dokázal se dostat do několika slibných šancí.

Příští víkend má mužstvo Stráže volno. Týden poté, tedy v neděli 21.8.2022, již zahajujeme sezonu 2022/2023 prvním domácím zápasem proti Starému Hobzí. Doufejme, že do nové sezony vkročíme vítězně a potěšíme naše fanoušky třemi body i předvedenou hrou.